چه فرشی برای اتاق کودک مناسب تر است؟


انتخاب بهترین فرش برای اتاق کودک

فرش در اتاق کودکان جز وسایل بسیار مهم می باشد. زیرا کودکان تا هنگامی که راه رفتن بیاموزند در زمین هستند و بیشترین تماس را با فرش اتاق خود دارند. پس باید فرشی که انتخاب می کنید هیچ گونه حساسیت به کودک وارد نکرده و به او آسیب نزساند.علاوه بر این ، زمانی که قصد خرید فرش برای اتاق کودک خود را دارید باید به مواردی از جمله جنس فرش اتاق کودک ، مدل فرش ، رنگ فرش و دختر یا پسر بودن کودک خود توجه داشته باشید. خرید فرش کودک از لحاظ دکوراسیون نیز اهمیت فراوان دارد و می تواند تکمیل کننده دکوراسیون اتاق کودک شما باشد.

جنس فرش اتاق کودک

جنس فرش اتاق کودک باید نرم و لطیف و قابل شستشو باشد تا پوست حساس بچه ها را اذیت نکند، نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که فرش اتاق کودک نباید پرز دار باشد زیرا ریه بچه ها حساس است. نخ های به کار رفته در فرش باید به قدری نرم و لطیف باشد که دست و پای نوزاد وقتی چهار دست و پا میرود زخم نشود.

فرش اتاق کودک چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

  1. ضد حساسیت و آلرژی بودن
  2. لطیف و نرم بودن
  3. قابل شستشو
  4. رنگبندی متناسب با اتاق
  5. متناسب با حنسیت کودک
  6. بدون پرز ،ضد لک و چروک

چه فرشی برای اتاق دخترانه و پسرانه مناسب است؟

اگر رنگ اتاق کودک را برای اساس تنها جنسیت آن انتخاب کنید؛ بهتر است برای طراحی دکوراسیون فرش اتاق دخترانه بیشتر از رنگ‌های سفید، صورتی، بنفش، یاسی و نارنجی استفاده شود. اغلب فرش‌های اتاق کودکان دختران طرح‌های لطیف و آرامی دارند.

برای طراحی دکوراسیون فرزند پسر اگر به دنبال فرش هستید؛ باید به سراغ فرش‌هایی با رنگ پس‌زمینه طوسی، فیلی، سورمه‌ای، آبی و کرم بروید. این رنگ‌ها بیشترین کاربرد را در اتاق‌های پسرانه دارند. در مورد طرح نیز طرح‌های ماشین، سفینه و هواپیما جذابیت بیشتری برای فرزندان پسر دارد.

استفاده تماما از رنگ‌های سرد، گرم، تیره، خنثی به تنهایی هر کدام حسی را در فضا ایجاد می‌کند که ممکن است به روحیات و احساسات فرزندتان جهت دهد. باید برای انتخاب رنگ از هر نوع نگرش و سلیقه‌ای یا نگاه جنسیتی دوری کنید؛ سعی کنید از تمام رنگ‌ها به یک اندازه و مناسب در فضا به کار بگیرید.

 

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شامل تعداد ، نوع فرش ، شرح خدمات و ...

تماس فوری

سفارش آنلاین