روش های پاک کردن لکه قهوه و چای از مبل


چگونه لکه چای و قهوه را از مبل پاک کنیم؟

قبل از مطالعه این مطلب باید این نکته مهم را خاطر نشان کنیم که اگر پارچه مبل شما قابل شستشو نمی باشد لطفا با قالیشویی سفید برفی تماس گرفته و از آن ها کمک بخواهید.تا با تجهیزات مخصوص خود به محل آمده و لکه را از بین ببرند.

این لکه‌ها بسیار قوی هستند و از این رو نمی‌توان به راحتی آنها را پاک کرد. از طرفی ریختن چای و قهوه روی مبلمان، آن هم هر از گاهی، اجتناب‌ناپذیر است. از این رو بسیار حیاتی است که راه‌حل این مشکل را بدانید تا بتوانید در اسرع وقت این لکه‌ها را از بین ببرید.

نکات بسیار مهم در مورد پاک کردن لکه ها پیش از دست به کار شدن

 

  • قبل از استفاده از هر گونه ماده برای پاک‌ کردن لکه‌ مبل خود (مخصوصا مواد پاک‌کننده شیمیایی)، ابتدا آن‌ها را روی یک تکه پارچه امتحان کنید. همچنین تنها از ماده‌هایی استفاده کنید که برای پاک کردن لکه چای مناسب باشد.
  • هرگز برای پاک کردن لکه، خیلی تلاش نکنید یا پارچه را محکم روی آن نکشید. این کار نه تنها به پاک کردن لکه هیچ کمکی نمی‌کند، بلکه می‌تواند آن را گسترده‌تر کند.
  • استفاده از پودر صابون نه تنها لکه های چای را از بین نمی‌برد، بلکه برطرف‌ کردن آن را دشوارتر هم می‌کند.

سرکه

اگر لکه با آب سرد پاک نشد، یک قاشق چای‌خوری سرکه را در یک لیتر آب بریزید و محلول را روی لکه اسپری کنید سپس 10 دقیقه صبر کنید.سپس یک تکه دستمال یا پارچه سفید را به آرامی روی لکه فشار دهید و در آخر آثار لکه را با آب پاک کنید و اجازه دهید محل لکه به تدریج و در تماس با هوا خشک شود. بهتر است برای پاک کردن لکه از دستمال یا پارچه سفید استفاده کنید تا بتوانید لکه چایی را که از روی فرش پاک می‌کنید روی پارچه ببینید. همچنین ممکن است در صورت استفاده از دستمال رنگی، رنگ آن به مبل انتقال پیدا کند.

مایع شوینده

یکی از راه‌های از بین بردن لکه چای از روی مبل، ترکیب کردن یک قاشق چای‌خوری مایع شوینده (مایع دستشویی یا ظرفشویی) با دو فنجان آب سرد است. پس از تهیه این محلول، یک دستمال یا یک تکه پارچه سفید را به محلول آغشته کنید و آن را تا زمان پاک شدن لکه به آرامی روی مبل بکشید. همچنین می‌توانید از مایع ظرفشویی یا مایع لباسشویی نیز برای از بین بردن لکه چای استفاده کنید.

پاک کردن لکه با لکه بر

اگر در استفاده از روش های معرفی شده در بالا مطمئن نیستید می توانید از لکه بر استفاده کنید.پاک‌‌کننده‌های مخصوص پاک کردن لکه‌های ناشی از ریختن چای یا دیگر مواد حاوی تانن، نیز در موجود است که می‌توانید از آن‌ها نیز برای پاک کردن لکه ی مبل خود استفاده کنید.

 

آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • شامل تعداد ، نوع فرش ، شرح خدمات و ...

تماس فوری

سفارش آنلاین